Projekt ANS - Gwda

cbr-oze.jpg

Celem badań prowadzonych w ramach projektu AN-Gwda jest określenie możliwości zwiększenia wydajności ogniw fotowoltaicznych. Program badań będzie realizowany poprzez:

  • Badanie podstawowych parametrów ogniw fotowoltaicznych zbudowanymi na bazie krzemu (napięcie ogniwa rozwartego, natężenie prąd zwarcia, rezystancja szeregowa, punkt mocy maksymalnej, współczynnik wypełnienia, sprawność) oraz porównanie ich z ogniwami fotowoltaicznymi zbudowanymi na układach nanodyspersyjnych, domieszkowanych ciekłych kryształach i barwnikach.
  • Analiza i poszukiwanie nowych materiałów opartych na układach nanodyspersyjnych, domieszkowanych ciekłych kryształach i barwnikach dla efektywnego przetwarzania światła w energię elektryczną – nanowoltaika.
  • Analiza i poszukiwanie nowych materiałów organicznych (polimery, dendrymery, barwniki, domieszkowane ciekłe kryształy) do efektywnego przetwarzania światła w energię elektryczną.

Pomiar charakterystyki prądowo-napięciowej ogniwa barwnikowego

img_20231228_150635.jpg

Próbka przygotowana do pomiarów

Przebieg pomiarów

OZE-GWDA Piła

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"